MUSTAFA GÜRBÜZ


Kayserispor’da hayaller zorlanmalı

OFANSİF - Mustafa GÜRBÜZ


Kayserispor’da hayaller zorlanmalı

Yukatel Kayserispor ligde nihayet ilk maçıyla sezona ‘merhaba’ diyecek. Yeni sezon öncesinde sancılı bir dönemi geride bıraksa da, yine de elindeki imkânlarla mevcut kadronun büyük bir bölümünü korumayı başaran sarı-kırmızılılar için geri sayım tamamlandı. Artık ligde alınacak olan sonuçlara odaklanıldı.

Teknik Direktör Çağdaş Atan takımın başına geçerken bir söz söylemişti: “Bizim hayallerimiz bütçelerden büyük.” İşte o günlerde ilimiz yöneticilerinin takdirlerini toplamıştı. Tabi o günlerde parasal sıkıntıdan kurtulamayınca sadece sözle bu durumu geçiştirmek gerekiyordu. O günden sonra yapılan çalışmalar ve takımdaki gençlerin takıma dahil olması derken, sezona iyi bir başlangıç yapmanın hesapları her gün yazıldı, çizildi. Sezonun ilk maçında şimdi ligin daima güçlü ekipleri arasında yer alan Beşiktaş ile karşılaşacağız. Beşiktaş karşısında etkili oyun ortaya konabilir mi, haftayı geçiştirebilecek mi, gerçekten bunu ben de merak ediyorum.

Sonuç veya sonrasında alınacak sonuçlar şimdiden bir uyarıyı yapmış olayım. Çağdaş Atan bu ligde yeni olmayabilir ama Kayserispor farklı bir camiadır. Kayseri şehrini temsil eden Yukatel Kayserispor’un alacağı her sonuç, sadece şehirde yaşayanlar tarafından değil, dünya üzerindeki tüm Kayserililer tarafından yakından takip edilir. Her ne kadar tribünlerde yerimizi almasak da, sonuçta yorum yapmasını ve konuşmasını severiz. Bu nedenle rakiplerle oynanacak maçlarda alınacak sonuçlar için şimdiden dikkatli ama bir o kadar da tedbirli olunması gerektiğini belirtmek isterim. Ligde alınacak kötü sonuçlar, sadece takımın gidişatı için değil aynı zamanda bütçeden öte hayalleri olan teknik ekibi de cendereye alır. Biliyorsunuz ki, teknik adam değişimi konusunda bir hayli tecrübeliyiz. Bu yüzden ‘Nasrettin Hoca’ misali ben işin başında uyarımı yapayım da sonrası onlara kalsın...